У центрі Києва можна безкоштовно пройти тестування на ВІЛ

У Києві з 14 травня можна пройти безкоштовне та анонімне тестування на ВІЛ-інфекцію.

Фонд Олени Пінчук спільно з Київським Центром СНІДу відкрили кабінет для експрес-тестування на ВІЛ в центрі Києва. Пройти перевірку може кожен охочий. Перший місяць кабінет буде працювати в тестовому режимі у такому графіку: з понеділка по п'ятницю з 14:00 до 20:00.

Який процес здачі аналізу?

У кабінеті вам усно повідомлять про ваш результат, але не нададуть довідки. Також ви отримаєте безкоштовну консультацію. Якщо вам потрібна довідка результату – потрібно при собі мати паспорт.

 
Віл – що це?
Це ретровірус, який впливає на ДНК, а також на нервову систему. Ця інфекція вбиває клітини людської імунної системи. В результаті хворий страждає від усіх бактерій навколо, навіть найнезначніших. Її імунітет стає надзвичайно ослабленим. СНІД без ВІЛ існувати не може. А от ВІЛ без СНІДу – цілком.

Що робити, якщо тест "позитивний"?

У такому разі одразу на місці робиться повторний аналіз іншим методом. І якщо вже і другий показує позитивний результат – виписується довідка за документом. Вас консультують і відправляють на остаточний тест у центр СНІДу, який є у кожній області та великому місті по всій Україні. Для цього третього аналізу забір крові береться тільки з вени. Цей аналіз вже вважається остаточним.

Безкоштовний аналіз на ВІЛ у Києві
Безкоштовний аналіз на ВІЛ у Києві

Що таке "Вікно"?

Це часовий проміжок між моментом коли сталася "ризикована ситуація" до виявлення антитіл ВІЛ-інфекції в організмі.

Що робити, якщо у вас був ризикований контакт з ВІЛ-позитивною людиною?

При умові, якщо від моменту ризикованого контакту пройшло не більше 72 годин і ви за цей час звернулися за допомогою до центру СНІДу за постконтактною профілактикою – ви можете уникнути інфікування.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.