Росіянин заплатить штраф, бо сфотографував напис на стіні із образою Путіна

Суд в російському Ярославлі оштрафував місцевого жителя через "образу влади". Той опублікував у Facebook фотографії з графіті "Путін пі*ор" на будівлі обласного управління МВС.

Тепер Ярославля Кирило Попутніков заплатить 30 тисяч рублів, хоча житель пояснював – хотів лише вказати на акт вандалізму, пише DW.

Графіті із таким написом з’явилось ще 31 березня. Тоді генпрокуратура Росії почала вимагати від низки новинних сайтів, аби вони видалили фото напису.

Судді у своєму висновок у зазначили, що Попутніков "усвідомлював протиправність своїх дій" та "розумів непристойне значення слова".

Натомість в експертному висновок в матеріалах справи йдеться про те, що неможливо визначити, "чи співвідноситься об'єкт оцінки (в графіті, – 24 канал) з президентом Росії Путіним".


Зафарбоване графіті/ Джерело: Ярославль LIVE

Згідно з новим законом про неповагу до влади, Генпрокуратура повинна звернутися до "Роскомнагляду" "з вимогою обмежити доступ до інформаційних ресурсів, що поширюють зазначену інформацію, в разі її невидалення".

Що за законопроект?У Росії тепер в інтернеті будуть блокувати ті матеріали, що ображають суспільство, державні символи та інститути влади Росії. При виявленні в інтернеті подібних матеріалів генеральний прокурор Росії або його заступники будуть звертатися у "Роскомнагляд". Вони вимагатимуть заблокувати ресурс, поки інформація не буде видалена. Після виявлення фейкових новин в інтернеті "Роскомнагляд" буде відразу блокувати сайти, що поширюють їх. Онлайн-виданням буде надана можливість "негайно" видалити такі новини. Традиційних ЗМІ ця заборона не торкнеться. Окрім того, держдума також ввела штрафи за образу державних символів та інститутів.