Підіграємо Росії: Фесенко висловився про збільшення рентних платежів для видобувних компаній

У питанні про збільшення у 10 разів у порівнянні з Росією рентних платежів для видобувних компаній існує політична, соціальна й економічна небезпека.

Особливо за рахунок того, що наші металурги стають менш конкурентоздатними. Про це розповів директор інституту прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко в інтерв’ю для 24 каналу.

За його словами, в Україні 60% ВВП формується за рахунок експорту, тому збільшення рентних платежів у порівнянні з Росією, як з військово-політичним противником, у 10 разів, зробить наших металургів менш конкурентоспроможними.

Ми самі фактично підіграємо росіянам. Це ненормально. Які б не були внутрішні конкурентні змагання між різними олігархами, треба піклуватися про національні інтереси,
– зазначив він.

До того ж, за словами Фесенка, зростання рентних платежів може призвести до скорочення металургійних підприємств та робочої сили на них.

"Це підприємства в зоні конфлікту: Маріуполь, Краматорськ. Регіони поруч з зоною конфлікту: Дніпро, Запоріжжя. І навіть рідне місто нашого Президента – Кривий Ріг, що може не сподобатися, між іншим, новому Президенту, і про це теж треба пам’ятати. Але з точки зору саме національної безпеки, це серйозний ризик", – зазначив Фесенко.