Лещенко вимагає від Луценка ініціювати зняття недоторканності з нардепа

Нардеп Сергія Лещенко закликав генпрокурора Юрія Луценка внести до парламенту подання для зняття з нього (Лещенка) депутатської недоторканності. Усе для якнайшвидшого розслідування можливого розголошення Лещенком даних досудового розслідування у справі про "чорної бухгалтерії" "Партії регіонів"

14 травня Луценко заявив, що Лещенка викличуть на допит у ГПУ та можуть вручити підозру за розголошення даних досудового слідства у справі про "чорну касу" "Партії регіонів". Генпрокурор також звинуватив нардепа в тому, що той нібито втрутився у вибори президента США 2016 року, публікуючи дані про "чорну бухгалтерію". Зауважимо, що в публікаціях фігурував Пол Манафорт, який співпрацював з "регіоналами" та у 2016 році керував виборчим штабом Дональда Трампа.

Закликаю не зволікати з поданням на зняття з мене депутатської недоторканності. Прошу зробили це ще цього тижня, поки в парламенті є ще депутати,
– сказав Лещенко на брифінгу.

Лещенко також закликав у стислі терміни розслідувати справу, та вимагає, щоб його допитували у прямому ефірі. 

Нардеп також заявив, що готовий розкрити джерело, з якого отримав частину "чорної бухгалтерії", але тільки на допиті у прямому ефірі.

"Якщо Луценко дозволяє собі використовувати цю справу для того, щоб зберегти місце генпрокурора, щоб отримати захист в оточенні американського президента, немає жодної проблеми, якщо суспільство буде бачити з усіх боків цю історію", – заявив Лещенко.

Своїми діями Луценко вкидає Україну в конфлікт, який розгорається між двома – республіканською і демократичною партіями – США, переконаний нардеп.

Що відомо про "чорну бухгалтерію"?

У 2016 році Лещенко опублікував "чорну книгу" або ще "чорну бухгалтерію" "Партії регіонів" – список секретних платежів, зроблених партією голові виборчого штабу республіканців Полові Манафорту та іншим своїм консультантам. Манафорт також очолював штаб Дональда Трампа під час виборів президента США у 2016 році.

Манафорт заробив в Україні у ролі політичного консультанта 60 мільйонів доларів. Він також був центральною фігурою в розслідуванні щодо можливих незаконних зв'язків виборчого штабу Трампа з російським керівництвом.

У березні Манафорта засудили у США загалом до 7,5 років за низкою звинувачень: шахрайство в податковій і банківській сферах, змова, пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні. Згодом йому висунули нові звинувачення за 16-ма пунктами.

За публікацію "чорної бухгалтерії" у Трампа Лещенка звинуватили у втручанні у вибори США

Особистий адвокат президента США Дональда Трампа – Рудольф Джуліані – нещодавно назвав Лещенка ворогом американського лідера в оточені обраного президентом України Володимира Зеленського. За словами Джуліані, Лещенко нібито допоміг Демократичній партії США під час президентських виборів у 2016 році тим, що опублікував "чорну бухгалтерію".

До речі, Джуліані планував прибути в Україну, щоб зустрітися з Зеленським, проте скасував свій візит. Причиною цього назвав виснажливі атаки і те, що в Україні йому доведеться опинитись у середовищі людей, які є ворогами президента, а в деяких випадках – ворогами США.

новина доповнюється...