Коли Рада розгляне дату інавгурації Зеленського: заява Парубія

Верховна Рада вранці 16 травня, розгляне проекти постанови про призначення дати інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського. Тому у четвер парламентарі можуть проголосувати за конкретну дату проведення церемонії.

Про це розповів спікер Верховної ради України Андрій Парубій під час пленарного засідання.

Зокрема, глава парламенту закликав народних депутатів сьогодні розглянути правки до другого читання закону про Державне бюро розслідувань, а завтра вранці завершити розгляд голосуванням за документ. Після цього, Парубій пропонує розглянути питання про призначення інавгурації Зеленського.

"Я сподіваюся, сьогодні буде комітет, і ми будемо розглядати питання щодо інавгурації першим", – сказав спікер.

Також Парубій додав, що депутати самі визначать дату проведення інавгурації Зеленського.

Дата інавгурації призначається рішенням Верховної Ради України. Лишень у випадку, якщо б Верховна Рада України не підтримала жодної із запропонованих постанов, тоді голова Верховної Ради України – він має такі повноваження – самостійно призначає дату інавгурації. Але кожна фракція сказала, що підтримує всі постанови, і я думаю, що в нас не буде проблем із тим, щоб Рада прийняла рішення, а не робила з цього питання інтригу,
– зазначив Парубій.

Коли Зеленський офіційно стане президентом?Згідно із законодавством, інавгурація новообраного президента Володимира Зеленського має відбутись не пізніше ніж через 30 днів від офіційного оголошення ЦВК результатів виборів. Тому, офіційно Зеленський стане президентом не пізніше 3 червня.

Сам Зеленський хоче, щоб інавгурація відбулася 19 травня. Однак остаточну дату може визначити Верховна Рада.

У Верховній Раді вже зареєстрували кілька постанов щодо дати інавгурації Зеленського. Позафракційні нардепи Сергій Міщенко, Віктор Балога та депутат від БПП Сергій Каплін пропонують провести церемонію 19 травня, Віталій Купрій – 20 травня і 26 травня, нардепи Андрій Тетерук, Юрій Береза, Михайло Хміль, Остап Єднак, Олексій Мушак – 28 травня, а ще один член БПП Олександр Сугоняко – 1 червня.