Брехня від Кличка: публічно заперечуючи взаємини зі Столаром, він піднімав тости за дружбу з ним

У мережі з'явилося застілля, на якому мер Києва Віталій Кличко піднімає тост за дружбу зі скандальним забудовником Вадимом Столаром, хоча раніше в ЗМІ він заявляв протилежне.

У мережі з'явилося відео застілля, на якому мер Києва Віталій Кличко піднімає тост за дружбу зі скандальним забудовником Вадимом Столаром.

"Здорово, що друзі всі зібрались. Вадиме Михайловичу, спасибі тобі велике, що зібрав усіх друзів. Пропоную тост за друзів!" – заявив Кличко, звертаючись до Столара під час застілля.

При цьому, за даними джерела, застілля відбувалося за кордоном, куди Кличко прилетів на День народження Столара. Це також підтверджують кадри з відео, на якому Кличко говорить тост Столару з нагоди дня його народження. 

"Ну і за нашою традицією... Напевно тут "русаки" є та ще хтось, щоб розуміли, звідки ми... Будьмо!" – сказав київський мер.  

Таким чином, зазначає джерело, можна припустити, що Кличко приїхав на свято цілеспрямовано, а не потрапив на нього випадково, проходячи повз.

І все б було добре, але на початку серпня в інтерв'ю виданню LB.ua Кличко заявив, що не може назвати Столара другом.

"Я знайомий з тисячами людей. Друзів у мене... пальців однієї руки вистачить. Тому я не назву Столара другом. Він – не мій друг. Не чиновник Київської міської адміністрації та не депутат Київради. Столар – бізнесмен, у нього є якісь свої проекти. Його, як і Микитася, інших забудовників намагаються прив'язати до Кличка. Але це неправда. Я знайомий з усіма забудовниками в Києві, з усіма бізнесменами в місті. Але називати їх всіх моїми друзями – перебільшення. І говорити, що я відстоюю їхні інтереси – маніпуляція, не більше. Питати когось, чому він пішов в ту партію, а не в іншу, я теж не можу. Це особисте рішення кожного, вони зі мною не радяться", – зауважив мер.

У 2017 році журналісти програми "Схеми" повідомляли, що Віталій Кличко літав на приватному літаку разом з керівником "Укрбуду" Максимом Микитасем і Вадимом Столаром. У розслідуванні мовилося про те, що Кличко та Микитась разом прилетіли з Неаполя.

У коментарі програмі "Схеми" мер Києва повідомив, що за оренду чартеру платив Микитась. За словами Кличка, він випадково зустрів забудовника на вулиці в Неаполі та погодився придбати квиток на чартер, тому що мав переліт зі "стикуванням", а Микитась летів прямим рейсом.

Зазначимо, українського бізнесмена, скандального забудовника та політика Вадима Столара нерідко називають "тіньовим мером Києва" та "головним рішалою" у столиці, який має величезний вплив на мера Віталія Кличка. За даними ЗМІ, без його відома не проходить жодне важливе рішення міської влади у фінансовій і, зокрема, будівельно-земельній сфері.

Що стосується його політичної діяльності, то його було обрано нардепом двічі – у 2010 році до парламенту 6-го скликання за мажоритаркою від "Партії регіонів", а в 2019 році він потрапив до Ради за списком партії екс-регіоналів "Опозиційна платформа – За життя", лідерами якої є Юрій Бойко, Вадим Рабинович і кум Путіна Віктор Медведчук.