Політв’язень Бекіров заговорив про власну смерть

Кримськотатарського активіста Едема Бекірова російська окупаційна влада звинувачує у незаконному зберіганні боєприпасів та вибухівки. Стан здоров'я бранця Кремля стабільно важкий.

Адвокат Бекірова Іслам Веляєв розповів, що у кримськотатарському активіста набрякле обличчя, постійна задишка та забиті бронхи, пише "Крим.Реалії". Едем Бакіров не відчуває пальців ноги.

Адвокат додав, що бранця Кремля підсадили на інсулін. Йому вливають величезні дози препарату, посилаючись на протокол лікування.

Хоча до затримання він підтримував цукор в крові за допомогою таблеток. Кожного місяця дозу збільшують, підшлункова залоза вже не витримує, і це – окрім величезних проблем з серцем,
– наголосив захисник Бекірова.

Окрім того, 14 травня Бекірову мали зробити спірографію у лікарні Семашко, яка би дозволила оцінити ефективність лікування. Однак, як зазначає Веляєв, лікарі затягують процедуру, оскільки не хочуть підтверджувати неспроможність методу лікування.

Його сили закінчуються. Едем сказав мені: "Іслям, зроби що-небудь мені треба вийти, інакше я просто помру,
– додав адвокат.

Напередодні тяжкохворий український політв'язень Едем Бекіров заявив про намір розпочати голодування. Причина – різке погіршення стану його здоров'я, що стало результатом неправомірної поведінки співробітників СІЗО, де його утримують.

Що відомо про Едема Бекірова?Кримськотатарського активіста затримали російські силовики на в’їзді в анексований Крим вранці 12 грудня 2018 року. Бекіров проживає на Херсонщині, а до Криму прямував, щоб відвідати 78-річну маму та родичів.

Пізніше його доправили до будівлі ФСБ Росії в Сімферополі. Бекірова звинувачують у зберіганні та передачі вибухових речовин і боєприпасів. Зокрема, активісту закидають поширення та транспортування більш ніж 10 кілограмів тротилу та 190 бойових патронів. Сам активіст всі звинувачення відкидає.

Перебування за ґратами для Бекірова – особливо небезпечне: відомо, що у нього – цукровий діабет, інвалідність через відсутність ноги, а нещодавно він переніс ще й серцевий напад.